Tiskové zprávy

Aktuální články

13čer

2018

Český optický klastr se rozšiřuje o nové členy

V prostorách společnosti Meopta-optika se dne 12. 6. 2018 uskutečnilo zasedání členské schůze Českého optického klastru, jejímž hlavním bodem programu bylo vedle zhodnocení startu činnosti a diskuze o plánovaných aktivitách také rozhodnutí o přijetí nových členů. Klastr se tak rozšířil o další zájemce, kteří se chtějí podílet na budování centra pro inovace v optice ve střední Evropě a těžit ze společných projektů klastru. více »

21kvě

2018

Soutěž o nejlepší svítidlo má své vítěze

Lukáš Andrés, Jakub Páleník a Dalibor Slováček, studenti třetího ročníku Střední průmyslové školy strojnické v Olomouci, zvítězili v soutěži Nejlepší svítidlo. Projekt uspořádalo společně s touto střední školou sdružení OK4Inovace za účasti Pedagogické fakulty UP. více »

14bře

2018

V Olomouci vznikl Český optický klastr – chce se stát centrem optiky pro střední Evropu

Rozvoj optického průmyslu v České republice, snadnější uplatnění špičkových výsledků výzkumu a vývoje nebo posilování mezinárodní konkurenceschopnosti českých firem. To jsou některé z priorit Českého optického klastru, které dnes za účasti hejtmana Olomouckého kraje Ladislava Okleštěka a rektora Univerzity Palackého v Olomouci Jaroslava Millera představili jeho zástupci odborníkům z firemní i výzkumné sféry. více »

16úno

2018

Odborníci upozorňují na nedostatek technické výchovy ve školách

V Olomouci chybí kvalifikovaní pracovníci v technických oborech, stávající učitele těchto oborů nebude mít z velké části kdo nahradit. I k těmto závěrům došli odborníci na konferenci Inovace vzdělávání v Olomouckém kraji 2018. Každoročně ji pořádá Sdružení OK4Inovace ve spolupráci s Pedagogickou fakultou Univerzity Palackého, na jejíž půdě se konference uskutečnila. Konference naznačila cesty, jak tuto situaci zlepšit. více »

8pro

2017

Firmy si vyměňovaly své zkušenosti ze zavádění Průmyslu 4.0

Kdy se firmě vyplatí robotizovat, automatizovat a digitalizovat své procesy? Jaké jsou s tím spojené náklady a obtíže? Je to efektivní cesta k řešení problému s nedostatkem lidských zdrojů? O těchto otázkách diskutovali představitelé desítky významných firem z Olomouckého kraje na setkání, které pod názvem Innovation Experience už popáté pořádalo sdružení OK4Inovace. Tato setkání probíhají na různá témata vždy na půdě některé z velkých výrobních společností, tentokrát dne 5. prosince 2017 na téma robotizace a automatizace v uničovské pobočce mezinárodní firmy Miele technika. více »

30kvě

2017

Konstruktéři se seznámili se světovou metodou usnadňující vývoj

V Olomouci se dne 24. května 2017 sešla třicítka konstruktérů, technických ředitelů a dalších odborných pracovníků a manažerů firem z Olomouckého regionu, které se zabývají vývojem nových nebo zlepšováním stávajících výrobků. Sdružení OK4Inovace zde pořádalo seminář nazvaný: Workshop TRIZ – metodika systémového a tvůrčího řešení inovačních problémů pro usnadnění technického vývoje. Seminář účastníkům přiblížil metodu TRIZ, která vznikla analýzou 200 tisíc patentů. více »

25kvě

2017

Již potřetí se konala konference, která firmám pomáhá inovovat

V Přerově se dne 17. května 2017 konal již 3. ročník Konference INOVACE PRAKTICKY. Jde o úspěšnou akci pořádanou sdružením OK4Inovace s cílem podpory snadnějšího zavádění a zlepšování inovačních procesů firem. A to díky praktickým informacím a zkušenostem, předávaným špičkovými odborníky na inovace manažerům zúčastněných firem. více »

28dub

2017

Firmy se radily, jak posilovat důvěru svých zahraničních vlastníků

Sdružení OK4Inovace uspořádalo další zajímavou akci podporující rozvoj hospodářství a znalostní ekonomiky v Olomouckém kraji. Název akce byl „Posilování autonomie českých poboček nadnárodních firem“ a jednalo se o diskuzní setkání, na němž si vrcholoví představitelé těchto firem vyměňovali své tipy a zkušenosti v získávání větší důvěry a kompetencí od zahraničních vlastníků. více »

26dub

2017

Studenti vyrobili do soutěže originální svícny dle vlastních návrhů

Vyhlášením vítězů vyvrcholila dne 18. dubna 2017 soutěž pro středoškolské studenty nazvaná „Nejlepší svícen“. Soutěž organizovaná sdružením OK4Inovace a Střední průmyslovou školou strojnickou v Olomouci ve spolupráci s dalšími partnery byla pilotně zaměřena právě na studenty této školy. Úkolem soutěžících bylo navrhnout a následně vyrobit svícen na předem dané druhy svíček. Cílem bylo podpořit kreativitu studentů a rozvoj jejich technických dovedností, a také motivovat k případnému podnikání. více »

17úno

2017

Jak přitáhnout děti z Olomouckého kraje k technickému vzdělávání? Stovky z nich slyší na soutěže a příměstské tábory pro kutily

Zapojili se do žákovské soutěže a dnes už mají zákazníky. Tříčlenný tým školáků z olomoucké ZŠ Zeyerova uspěl loni v soutěži Hra s elektromotory, v níž vymyslel deskovou hru na téma elektromotorů. Během dalšího půl roku – už ve spolupráci s profesionály – zdokonalili školáci design a začali s výrobou „na koleni“. Zatím vyrobili prvních dvacet kusů hry, ale už mají první zájemce o koupi. Svůj projekt prezentovali na konferenci Inovace vzdělávání v Olomouckém kraji, kterou dne 14. února 2017 pořádalo v Olomouci sdružení OK4Inovace ve spolupráci s Pedagogickou fakultou Univerzity Palackého, Olomouckým krajem a statutárním městem Olomouc. více »

31led

2017

Titul EY Podnikatel roku Olomouckého kraje získal Pavel Koutný

Pavel Koutný, jednatel a spolumajitel oděvní firmy Koutný spol. s r.o. se stal jedenáctým držitelem krajského titulu EY Podnikatel roku Olomouckého kraje. Soutěž organizuje společnost EY pod záštitou MUDr. Oty Košty, hejtmana Olomouckého kraje a ve spolupráci se zájmovým sdružením OK4Inovace. Slavnostní vyhlášení proběhlo v prostorách Divadla na Šantovce. V Olomouckém kraji byl regionální vítěz vyhlášen již pojedenácté. Loni zvítězil Petr Gross, majitel a jednatel společnosti společnosti Ing. Petr Gross s.r.o. více »

9pro

2016

Proběhly semináře na téma klastrů v oborech optika a jemná mechanika a technologie pro vodní hospodářství

Na krajském úřadě v Olomouci proběhly dne 6. prosince 2016 dva semináře týkající se možností rozvoje klastrové iniciativy v oborech optika a jemná mechanika a technologie pro vodní hospodářství. Cílem seminářů, které byly vedeny odborníky z Národní klastrové asociace, bylo seznámit jejich účastníky zejména z řad podnikatelů a výzkumníků s tím, co to je klastr, jaké jsou principy jeho fungování a jaké přínosy může mít pro jeho členy a také pro ekonomický rozvoj regionu. více »

1pro

2016

Inovativní firmy měly inspirativní setkání v Mohelnici

Sdružení OK4Inovace uspořádalo v Mohelnici pod názvem INNOVATION EXPERIENCE už třetí setkání inovativních firem, které mají zájem si vyměňovat své praktické zkušenosti z inovačních procesů – a to nejen pozitivní, ale i ty negativní. Manažeři zúčastněných firem se na těchto setkáních vzájemně inspirují, ale také se informují o nástrojích a řešeních, která se osvědčila v realizaci inovačních projektů. Ovšem také o hrozbách a inovačních bariérách, s nimiž se setkali, a o tom, jak se s nimi vypořádali. Akce proběhla v prostorách firmy HELLA AUTOTECHNIK NOVA. více »

9zař

2016

Hledáme EY Podnikatele roku 2016 Olomouckého kraje

EY, pod záštitou hejtmana Olomouckého kraje Jiřího Rozbořila, vyhlašuje již jedenáctý ročník soutěže EY Podnikatel roku Olomouckého kraje. Nominovat podnikatele může kdokoliv nejlépe prostřednictvím nominačního formuláře na stránkách www.podnikatelroku.cz nebo se můžete obrátit na nás prostřednictvím e-mailu info@ok4inovace.cz. více »

17kvě

2016

Putovní setkávání inovativních firem mělo zastávku v Lutíně

Jak můžete ve firmě dosahovat lepších inovačních výsledků? Například díky rotaci odborných pracovníků po různých odděleních či zřízením inovační divize nezatížené běžným provozem. Vyplynulo to z již druhého setkání představitelů inovativních firem z Olomouckého kraje, na němž si manažeři a odborníci na vývoj vyměňovali své zkušenosti s inovacemi. Pod názvem INNOVATION EXPERIENCE tyto akce pořádá sdružení OK4Inovace zabývající se podporou inovativnosti firem. více »

11kvě

2016

Firmy potřebují pomoc s inovacemi – i v olomouckém regionu

Po loňském úspěchu uspořádalo sdružení OK4Inovace v Přerově dne 5. května 2016 již 2. ročník konference INOVACE PRAKTICKY zaměřené na zavádění a zlepšování inovačních procesů ve firmách. Představitelé společností usilujících o efektivní zvyšování své konkurenceschopnosti zde opět čerpali inspiraci od zkušených odborníků na inovace. Konference se zúčastnil i místopředseda vlády pro vědu, výzkum a inovace Pavel Bělobrádek a jeho náměstek zodpovědný za národní RIS3 strategii Arnošt Marks. více »

17úno

2016

Jak přitáhnout děti k technickým oborům? Kariéroví poradci diskutovali se zástupci firem v Olomouci

Jsou žáci základních škol dostatečně informováni o reálných možnostech svého budoucího uplatnění na pracovním trhu? Jaký vliv mají rodiče na volbu střední školy a profesního směřování žáků a jak o tom s nimi komunikovat? To je jen část z mnoha otázek, o nichž diskutovali v Olomouci výchovní a kariéroví poradci se zástupci firem. Setkání uspořádalo dne 11. února 2016 sdružení OK4Inovace ve spolupráci s Pedagogickou fakultou Univerzity Palackého v Olomouci. více »

9úno

2016

Tým školáků z Bohuňovic vyhrál 30 tisíc korun! Nejlépe splnil zadání soutěže „Hra s elektromotory“.

Čtvrt roku plnilo více než 60 žáků 8. tříd základních škol Olomouckého kraje zapojených do 21 týmů úkoly několika etap soutěže s elektrotechnickou tematikou. Motivací pro nejlepší řešitele byla odměna 30 tisíc korun, kterou do soutěže věnoval mohelnický závod Siemens. Z pohádkové výhry se v prostorách kongresového sálu Krajského úřadu Olomouckého kraje ve čtvrtek 4. února 2016 radoval tým spolužáků z MŠ a ZŠ Bohuňovice ve složení Monika Tvrdá, Martin Ruboš a Jan Přindiš. více »

24lis

2015

Firmy si vyměňovaly své zkušenosti s inovacemi

Dvě desítky manažerů a specialistů na inovace diskutovaly o tom, jak zapojit zaměstnance do zlepšovatelského úsilí ve svých firmách nebo o problematice vývoje a patentování na akci INNOVATION EXPERIENCE. Tu pořádalo v pátek 20. listopadu 2015 sdružení OK4Inovace. Odborným garantem a mentorem provázejícím účastníky celým půldnem byl Vladimír Kulla, jenž vybudoval a v současnosti řídí ve společnosti Siemens Česká republika vývojové a prototypové centrum s více než 200 zaměstnanci. více »

12lis

2015

Firmy se spojují s vědci, aby využily potenciál nanotechnologií

Nanotechnologie dnes už mohou být nejen pouhým předmětem základního výzkumu, ale také užitečnou součástí výrobků či služeb. Firmy, které v této oblasti navážou spolupráci s výzkumníky, získají významnou konkurenční výhodu a mohou tedy zlepšit své tržní postavení i finanční výsledky. Příležitost setkat se s vědci využilo v úterý 10. listopadu v Olomouci přes 40 představitelů průmyslu na akci pořádané sdružením OK4Inovace. Společně zde diskutovali o možnostech spolupráce na inovacích produktů s využitím nanotechnologií a tzv. chytrých materiálů. více »

6říj

2015

Nová soutěž pro žáky ZŠ v Olomouckém kraji

Sdružení OK4Inovace ve spolupráci s Pedagogickou fakultou Univerzity Palackého v Olomouci, společností Siemens s.r.o., odštěpným závodem Elektromotory Mohelnice a dalšími partnery spouští soutěž nazvanou HRA S ELEKTROMOTORY. Cílem této soutěže je motivovat žáky ke studiu elektrotechnických oborů a rozvíjet jejich technické znalosti a dovednosti. Nejúspěšnější tým vyhraje 30.000 Kč. více »

9zař

2015

Hledáme EY Podnikatele roku 2015 Olomouckého kraje

EY, pod záštitou hejtmana Olomouckého kraje Jiřího Rozbořila, vyhlašuje další ročník soutěže EY Podnikatel roku Olomouckého kraje. Do soutěže EY Podnikatel roku může být nominován podnikatel – fyzická osoba, vlastník nebo spoluvlastník obchodní společnosti, který má rozhodující vliv na její řízení a který aktivně působí v jejím vedení. Daná společnost musí existovat nejméně dva roky a mít alespoň osm stálých zaměstnanců. Partnerem regionálního kola soutěže EY Podnikatel roku 2015 Olomouckého kraje je sdružení OK4Inovace. více »

2čvc

2015

Úspěšný veletrh minipodniků a studentských minifirem Olomouckého a Zlínského kraje

V pátek 19. 6. 2015 se uskutečnil Veletrh minipodniků a studentských minifirem Olomouckého a Zlínského kraje. Skutečný trh prověřil děti, které se zapojily do podnikatelských kroužků – pilotního projektu Pedagogické fakulty Univerzity Palackého, který ve spolupráci se sdružením OK4Inovace zahájila loni v září na vybraných základních a středních školách Olomouckého kraje. více »

17čer

2015

Podnikavé děti míří se svými výrobky a nápady na Výstaviště Flora

Skutečný trh prověří děti, které se zapojily do podnikatelských kroužků – pilotního projektu Pedagogické fakulty Univerzity Palackého, který ve spolupráci se sdružením OK4Inovace zahájila loni v září na vybraných základních a středních školách Olomouckého kraje. Členové kroužků prošli během školního roku všemi fázemi procesu podnikání: od nápadu na konkrétní výrobek či službu přes vytvoření marketingové strategie, nutné papírování až po výrobu. Nyní jejich úsilí vyvrcholí prodejem výrobků a nabídkou služeb skutečným zákazníkům na Výstavišti Flora Olomouc na Veletrhu minifirem a studentských podniků, který se koná v pátek 19. června od 9 do 17 hodin. více »

29kvě

2015

Úspěšná akce na pomoc inovacím v olomouckém regionu

Stovka lidí, zejména vedoucích představitelů a odborných manažerů středních a velkých výrobních firem se sešla na konferenci INOVACE PRAKTICKY. Zkušení experti na inovace zde firmám předávali informace, návody a tipy užitečné pro plánování a realizaci inovací. Setkání uspořádalo v úterý 26. května 2015 neziskové sdružení OK4Inovace v prostorách přerovské Vysoké školy logistiky. Jednalo se o vůbec první podobnou akci takového rozsahu a významu v Olomouckém kraji. více »

5kvě

2015

Cestu k inovacím ukážou odborníci firmám v Olomouckém kraji

Inovace mají přímý vliv na růst ziskovosti firem. Svědčí o tom jednak finanční výsledky úspěšných inovačních firem, ale také závěry nedávno zveřejněné studie společnosti Pwc – Proven Paths to Innovation Success. Desetileté zkoumání ukázalo, že společnosti, jež integrují do svých strategií inovace, dosáhnou během 3 let průměrně o 40 % vyšší provozní zisk a o 100 % vyšší výnosnost pro akcionáře oproti firmám bez inovační strategie. Inovace tedy představují motor růstu. Získat praktické informace a tipy pro jejich efektivní plánování a realizaci je cílem konference INOVACE PRAKTICKY, kterou pro firmy pořádá neziskové sdružení OK4Inovace dne 26. května 2015 v Přerově. více »

23úno

2015

Priorita vzdělávání v Olomouckém kraji: zajistit dostatek technických odborníků

Pokud by přišel do Olomouckého kraje velký investor ze strojírenství, byl by to obrovský problém. Buď by nesehnal kvalifikované pracovníky, nebo by je musel přetáhnout od stávajících firem. „Náš region není personálně připravený na nového velkého zaměstnavatele,“ uvedl Petr Novák, generální ředitel firmy Koyo Bearings Česká republika, která se v Olomouci zabývá výrobou ložisek. V diskusi na konferenci Inovace vzdělávání v Olomouckém kraji, kterou pořádalo sdružení OK4Inovace společně s Pedagogickou fakultou Univerzity Palackého v Olomouci ve středu 18. února 2015 v sídle Olomouckého kraje, vystihl výše zmíněnou poznámkou podstatu celého setkání. více »

5úno

2015

Soutěž Fit s müsli má svého vítěze

Smíchejte sušená jablka, ovesné vločky, lískové oříšky, med a máslo s dalšími přísadami a vyhrajete 30 tisíc korun! Alespoň tak to udělal tříčlenný tým Delta, složený z žáků 8. třídy litovelské Základní školy Jungmannova 655, který zvítězil mezi dalšími více než 200 školáky z Olomouckého kraje v soutěži Fit s müsli. Nyní se spolužáci Kateřina Dospivová, Roman Nevrlý a Marek Solovský radují z finanční odměny a jimi navržených müsli tyčinek, které vyrobilo ÚSOVSKO FOOD a.s. více »

9led

2015

Finále soutěže Fit s müsli

Ve čtvrtek dne 8. 1. 2015 se ve společnosti ÚSOVSKO FOOD, a.s. uskutečnilo finále soutěže Fit s müsli, kterého se zúčastnilo prvních pět týmů s nejlepším bodovým hodnocením. Slavnostní vyhlášení vítězů soutěže proběhne ve čtvrtek 5. 2. 2015. Nejlepší tým si odnese 30 000 Kč. více »

5led

2015

Díky projektu Pedagogické fakulty UP v sobě děti objevují talent k podnikání

Vymyslet, vyrobit, prodat a vydělat. Touhle optikou vypadá podnikání jednoduše, ale mnoho lidí, kteří vcházejí do praktického života, si na něj netroufne. Nicméně často může být důvodem pouze to, že ve svém dosavadním životě neměli příležitost zjistit, že se v nich skrývají předpoklady a schopnosti pro to, aby byli v samostatném podnikání úspěšní. Proto přišla Pedagogická fakulta UP ve spolupráci s krajským sdružením OK4Inovace s projektem Rozvoj podnikatelských dovedností žáků (ROPODOV). Díky němu vznikly na vybraných základních školách podnikatelské kroužky, v nichž si žáci vyzkoušeli své schopnosti ve všech fázích podnikání – od nápadu na konkrétní výrobek či službu přes marketingovou strategii až po prodej. To vše samozřejmě s tím, že musejí myslet na to, jaké jim jejich konání přinese zisk. Jeden z pilotních vzdělávacích programů, do něhož se zapojily čtyři školy na Olomoucku, v prosinci končí, takže je možné alespoň částečně zhodnotit zkušenosti garantů projektu, učitelů i dětí. více »

22pro

2014

PF 2015

Všem klientům, partnerům a fanouškům našich aktivit na podporu inovací, vzdělanosti, podnikavosti, konkurenceschopnosti a hospodářského růstu Olomouckého kraje přejeme za OK4Inovace krásné prožití vánočních svátků a mnoho úspěchů v novém roce! více »

2pro

2014

ZRUŠENÍ AKCE - Rychloseznamka4inovace

VELICE SE OMLOUVÁME ZA NÁHLÉ ZRUŠENÍ DNEŠNÍ AKCE. Mimořádný rozsah kalamity by velké části registrovaných účastníků znemožnil dostavit se na místo akce. Pro akci Rychloseznamka4inovace pro obor potravinářství, nápojářství, krmiva JE JIŽ STANOVEN NÁHRADNÍ TERMÍN: 28. ledna 2015. Děkujeme za pochopení. více »

10lis

2014

Novou müsli tyčinku vymýšlí přes dvě stě dětí

Více než dvě stě žáků osmých ročníků základních škol z Olomouckého kraje se účastní soutěže Fit s müsli, která má motivovat děti ke studiu potravinářských a zemědělských oborů. Pětasedmdesát přihlášených tříčlenných týmů musí během necelých čtyř měsíců nejen vymyslet složení své tyčinky, ale také navrhnout obal či zvolit obchodní model. Vítězné družstvo získá odměnu 30 tisíc korun, a navíc společnost Úsovsko tyčinku skutečně vyrobí. více »

15zař

2014

Odstartován další ročník soutěže o titul EY Podnikatel roku Olomouckého kraje

EY, pod záštitou hejtmana Olomouckého kraje Jiřího Rozbořila, vyhlašuje další ročník soutěže EY Podnikatel roku Olomouckého kraje. Do soutěže EY Podnikatel roku může být nominován podnikatel – fyzická osoba, vlastník nebo spoluvlastník obchodní společnosti, který má rozhodující vliv na její řízení a který aktivně působí v jejím vedení. Daná společnost musí existovat nejméně dva roky a mít alespoň osm zaměstnanců. Nominace do soutěže budou přijímány do 31. října 2014. více »

4zař

2014

Soutěž Fit s müsli

OK4Inovace organizuje ve spolupráci se společností ÚSOVSKO FOOD a Pedagogickou fakultou Univerzity Palackého v Olomouci soutěž Fit s müsli, která je určena žákům 8. tříd základních škol Olomouckého kraje. Soutěž bude probíhat od 1. září 2014 do ledna 2015. Žáci budou mít možnost pracovat na výrobě müsli tyčinky jako celku a vítězný tým vyhraje 30.000,- Kč! více »

16čvc

2014

V Olomouckém kraji usnadňují firmám přístup k získání evropských dotací

Zhruba 77 miliard eur mohou získat evropské firmy a vědci z rámcového programu pro výzkum a inovace HORIZONT 2020. V přepočtu jde o více než dva biliony korun – tedy zhruba dvojnásobek rozpočtu České republiky. Jenže české firmy si v obdobném programu v minulém programovacím období, které skončilo loni, odkrojily z celkové částky jen mizivých 0,7 procenta. Proto nyní sdružení OK4Inovace organizuje semináře pro podnikatele z Olomouckého kraje, aby získali více informací k tomu, jak z veřejných zdrojů financovat své inovační projekty. Prvním v řadě připravovaných akcí byl workshop, který se v červnu konal v Přerově. více »

23čer

2014

Diskusní fórum: Voda – příležitost pro inovace i podnikání v regionu

Česká společnost by se měla rychle naučit efektivně využívat vodu a neplýtvat s ní, protože je jí v půdě stále méně. Zároveň je to oblast stvořená pro nové nápady i výnosné podnikání. Shodli se na tom účastníci diskusního fóra Voda, které ve středu 18. června 2014 uspořádalo v sídle olomouckého krajského úřadu sdružení OK4Inovace. Pro Olomoucký kraj je trvalý úbytek vody velmi aktuální, protože v České republice patří společně s jižní Moravou k regionům, které jsou nejvíce ohroženy suchem. více »

17čer

2014

OK4Inovace prezentovalo svou činnost zastupitelstvu Přerova

Zastupitelstvo města Přerova požádalo jednoho ze svých zastupitelů, Ing. Michala Symerského, který je současně předsedou sdružení OK4Inovace, o zajištění prezentace záměrů a výsledků dosavadní činnosti tohoto sdružení. Na jednání zastupitelstva dne 16. června 2014 tedy představil aktivity sdružení jeho ředitel Kamil Krč, MBA. více »

2čer

2014

Japonci se zajímali o olomoucký výzkum a inovace

Zástupci japonské organizace IDE-JETRO, což je obdoba českých agentur CzechTrade nebo CzechInvest, navštívili v sobotu 31. května špičková výzkumná centra v Olomouci. Jejich seznamování s inovačním prostředím a výzkumnou infrastrukturou v regionu organizačně zabezpečovalo sdružení OK4Inovace ve spolupráci s Krajským úřadem Olomouckého kraje a Univerzitou Palackého v Olomouci. více »

23kvě

2014

Firmy inovující v ekologii se setkaly s výzkumníky

Již druhá letošní Rychloseznamka4inovace – tentokrát na téma EKOLOGICKÉ A ENVIRONMENTÁLNÍ TECHNOLOGIE – se uskutečnila 21. května 2014 v Olomouci. Akce organizovaná sdružením OK4Inovace, při níž navazují kontakty podnikatelé s vědci, se zúčastnilo přes dvacet organizací, mezi nimi sedm univerzit a výzkumných institucí. více »

16kvě

2014

Krajské kolo středoškolské odborné činnosti: Student získá deset tisíc za digitální "píchačku"

Deset tisíc korun si vydělal student olomouckého Gymnázia Hejčín Jakub Zárybnický, který se probojoval do krajského kola soutěžní přehlídky Středoškolské odborné činnosti (SOČ) v Olomouci. Vytvořil aplikaci pro mobilní telefony, která zaznamenává pracovní činnost zaměstnanců. Úspěšného studenta podpořilo i sdružení OK4Inovace. více »

16dub

2014

V Olomouci úspěšně proběhl workshop pro budoucí podnikatele v informatice

V oboru informační a komunikační technologie (ICT) mají mladí lidé s potřebnými znalostmi mnohem větší šance k úspěšnému rozběhu podnikání, než v jiných oborech. Obvykle se totiž obejdou bez velkého kapitálu, jenž je nezbytný ke spuštění podnikání v běžné výrobní oblasti. O vytvoření podmínek usnadňujících vznik tzv. start-up firem proto usiluje také sdružení OK4Inovace, které se zabývá podporou inovací a hospodářského růstu v olomouckém regionu. Právě toto sdružení si Evropské fórum mladých inovátorů (EYIF) při Evropské komisi vybralo k zorganizování českého workshopu v rámci mezinárodní Startup Europe Roadshow. Akce, která je určena pro studenty a začínající podnikatele v ICT do 30 let, úspěšně proběhla 11. dubna 2014 v Olomouci. Postupně se roadshow během roku koná také v Poznani, Paříži, Berlíně, Athénách, Londýně, Madridu, Bukurešti, Lisabonu a Budapešti. více »

8dub

2014

Rychloseznamka pro inovace spojuje firmy s vědci

Dne 21. května 2014 proběhne v Olomouci již druhá letošní akce s názvem Rychloseznamka4inovace – tentokrát na téma EKOLOGICKÉ A ENVIRONMENTÁLNÍ TECHNOLOGIE. Rychloseznamky pro inovace a výzkumnou spolupráci pomáhají propojit firmy a výzkumné instituce v různých oborových tématech představujících potenciál pro výzkumnou spolupráci. Firmy vyvíjející inovační produkty dosáhnou svého cíle často rychleji a levněji, pokud na vývoji spolupracují s vědci či jinými firmami. Vznik takové kooperace usnadní právě tyto akce pořádané sdružením OK4Inovace. více »

28bře

2014

Střední průmyslová škola strojnická Olomouc byla dějištěm významné mezinárodní soutěže „Autodesk Academia design 2014“

Ve dnech 28. – 29. 3. 2014 proběhl v prostorách Střední průmyslové školy strojnické v Olomouci 20. ročník odborné strojírenské soutěže Autodesk Academia Design. Záštitu nad soutěží převzali hejtman Olomouckého kraje Ing. Jiřího Rozbořil a primátor města Olomouce JUDr. Martin Major. více »

24bře

2014

Fórum potvrdilo perspektivnost oboru technická keramika

V pátek dne 21. března 2014 proběhlo v Olomouci další diskuzní fórum, tentokrát na téma Metalurgie, technická keramika a materiály. Jde o další ze série odborných diskuzí, jejichž cílem je definování několika hlavních oborových směrů, jež budou v rámci Olomouckého kraje podporovány. Akce proběhla formou kulatého stolu. více »

12bře

2014

Olomoučtí vědci pronikli do struktury unikátního proteinového superkomplexu rostlin

Biofyzici a biochemici z Centra regionu Haná pro biotechnologický a zemědělský výzkum (CRH) odhalili strukturu proteinového superkomplexu, který se nachází uvnitř chloroplastů a pomáhá rostlinám přečkat nepříznivé podmínky. Významný příspěvek k poznání fungování rostlin za stresových podmínek letos otiskl odborný časopis Plant Journal. více »

25úno

2014

Genom pšenice přečte svět díky vědcům z Olomouce

Vědci z olomouckého Centra regionu Haná pro biotechnologický a zemědělský výzkum (CRH) učinili zásadní krok pro poznání dědičné informace pšenice seté. Po desetiletém bádání dokončili knihovny DNA pro všech 21 chromozomů plodiny, za což si vysloužili ocenění od Mezinárodního konsorcia pro sekvenování genomu pšenice. Jejich výzkum má zásadní význam pro šlechtění odolnějších a výnosnějších odrůd obiloviny, jež hraje klíčovou roli ve výživě lidstva. více »

10úno

2014

Spouští se Startup Europe Roadshow – připravující mladé podnikatele na podnikání v ICT

Evropská komise a Evropské fórum mladých inovátorů (EYIF) oznamují spuštění mezinárodní putovní akce s názvem Startup Europe Roadshow. Akce poběží během následujících 8 měsíců v 10 evropských městech. Jde o sérii workshopů, na nichž mladí a budoucí podnikatelé v ICT mohou získat cenné rady a zkušenosti od těch zkušených a úspěšných. To zvýší jejich šanci na mezinárodní úspěch. Partnerem pro Českou republiku je sdružení OK4Inovace, které tuto akci pořádá dne 11. dubna 2014 v Olomouci. více »

7úno

2014

O inovační vouchery Olomouckého kraje je zájem

Na olomoucké hejtmanství se obrátilo 62 podnikatelských subjektů s žádostí o inovační vouchery, prostřednictvím kterých mohou firmy získat příspěvek v hodnotě necelých 150 tisíc korun na prvotní spolupráci v oblasti inovací s vybranou vědeckovýzkumnou institucí. Seznam úspěšných žadatelů o inovační voucher schválí krajská rada letos v dubnu. více »

6led

2014

Inovační vouchery v Olomouckém kraji – II. etapa

Olomoucký kraj s Řídícím orgánem ROP Střední Morava vyhlašuje dne 6. 1. 2014 Řízení k předkládání žádostí o inovační voucher. Žádosti o inovační voucher budou přijímány od 20. ledna 2014 do 31. ledna 2014. více »

20pro

2013

OK4Inovace podpoří rozvoj optického průmyslu

Ve kterých oborech mají vědci a firmy z Olomouckého kraje nejvíce potenciálu k úspěchu  v evropském a světovém měřítku? Jaká průmyslová zaměření podniků a výzkumných institucí má největší smysl podporovat z veřejných financí; aby se v budoucnu snižovala nezaměstnanost a zvyšovala prosperita regionu? Takové otázky si klade sdružení OK4Inovace, jež se zabývá podporou inovací a realizací opatření k rozvoji znalostní ekonomiky Olomouckého kraje. Do série odborných diskuzí mapujících regionální potenciál a světové trendy v jednotlivých oborech tentokrát sdružení zařadilo diskuzní téma OPTIKA, které se za přítomnosti zástupců průmyslu i výzkumných institucí uskutečnilo v Olomouci dne 16. prosince 2013. více »

18pro

2013

Podnikatelé se zajímali o inovační vouchery Olomouckého kraje

Druhá etapa projektu inovačních voucherů olomouckého hejtmanství byla tématem pracovního setkání podnikatelů a zástupců vysokých škol, které konalo ve středu 11. prosince 2013 v Olomouci. více »

3pro

2013

Olomoucký kraj zavádí inovace do systému vzdělávání

Počet nezaměstnaných absolventů škol byl v Olomouckém kraji v říjnu nejvyšší od roku 2004, bylo jich 3 175. Na úřadu práce přitom svou poptávku po pracovnících inzerují v současnosti desítky firem, nabízené volné pozice však jen obtížně obsazují. Minulý týden ve středu, 27. listopadu 2013, se proto v Olomouci uskutečnila konference s názvem Inovace vzdělávání v Olomouckém kraji, která představila projekty k dlouhodobému řešení těchto problémů. Mezi přednášejícími mimo dalších vystoupili představitelé Olomouckého kraje i škol různých stupňů a jako zástupci zaměstnavatelů ředitelé firem M.K.R. PLUS a Koyo Bearings Česká republika. více »

15říj

2013

Novým ředitelem sdružení OK4Inovace je Kamil Krč

Méně nezaměstnaných absolventů, dostatek potřebných kvalifikovaných pracovníků pro firmy, více vědeckých výsledků uplatněných na trhu, konkurenceschopnější, ziskovější a exportně výkonnější firmy v olomouckém regionu. To vše bude podle nového ředitele zájmového sdružení právnických osob OK4Inovace Kamila Krče dlouhodobým výsledkem úspěšné realizace nástrojů Regionální inovační strategie (RIS) Olomouckého kraje. více »

18zař

2013

Diskuzní fórum Odpady a odpadové hospodářství

OK4Inovace si Vás dovoluje pozvat na panelovou diskuzi více »

5srp

2013

Podnikatelský miniinkubátor

Projekt Podnikatelský miniinkubátor je zaměřen na pomoc při vytváření podmínek pro slaďování rodinného a profesního života žen ve Zlínském a Olomouckém kraji, které mají zájem zahájit podnikatelskou činnost. více »

17čvc

2013

Soutěž Nejlepší spolupráce roku

Projekt Nejlepší spolupráce roku má za úkol oceňovat a podporovat spolupráci mezi vysokými školami a aplikační sférou v oblasti výzkumu a vývoje vedoucího k inovacím. více »

20čer

2013

Forum biomedicína a farmacie

Dne 19. 6. 2013 se v prostorách Ústavu molekulární a translační medicíny uskutečnilo diskuzní fórum na téma biomedicíny a farmacie. více »

13čer

2013

Diskuzní fórum zaměřené na oblast biomedicíny a farmacie

OK4Inovace si Vás dovoluje pozvat na panelovou diskuzi zaměřenou na téma BIOMEDICÍNA a FARMACIE více »

5čer

2013

V Olomouci se uskuteční "Veletrh vědy a výzkumu" Univerzity Palackého

Zábavný a atraktivní pohled na vědu přinese největší populárně-vědecká akce v regionu Veletrh vědy a výzkumu. více »

29kvě

2013

Vítězové esejistické soutěže „V Olomouckém kraji jsem doma. A vždycky budu!“ poobědvali se zástupci města a kraje

Oběd vítězů s náměstkem hejtmana Aloisem Mačákem a náměstkem olomouckého primátora Ladislavem Šnevajsem zakončil druhý ročník esejistické soutěže „V Olomouckém kraji jsem doma. A vždycky budu!“. Nejúspěšnější studenty středních škol přišel krátce pozdravit také hejtman Jiří Rozbořil. více »

28kvě

2013

Specializované inovační stipendium Olomouckého kraje

Olomoucký kraj vyhlašuje výzvu k předkládání žádostí o poskytnutí Specializovaného inovačního stipendia Olomouckého kraje pro akademický rok 2013/2014. více »

23kvě

2013

Startuje 3. ročník soutěže pro domácí podnikatele Český Patron

Hospodářská komora České republiky vyhlašuje v pořadí již třetí ročník soutěže pro tuzemské podnikatelské subjekty Český Patron. Přihlásit se může každý, kdo svůj byznys provozuje primárně na území naší republiky a v loňském roce dosáhl významného podnikatelského úspěchu. více »

23kvě

2013

Informační fórum k příležitostem hospodářského rozvoje OK pro období 2014-2020

Dne 20.5 proběhlo v prostorách RCO "Informační fórum k příležitostem hospodářského rozvoje OK pro období 2014-2020." více »

14kvě

2013

Pozvánka na Informační fórum k příležitostem hospodářského rozvoje Olomouckého kraje pro období 2014 - 2020

OK4Inovace Vás srdečně zve na Informační fórum k příležitostem hospodářského rozvoje Olomouckého kraje pro období 2014 - 2020. více »

30dub

2013

Stát nabízí firmám dotace na mezinárodní technologickou spolupráci

Vývoj a inovace technologicky vyspělých výrobků a procesů a podpora spolupráce českých firem se zahraničními protějšky. To je cílem Programu podpory mezinárodní spolupráce Ministerstva průmyslu a obchodu a agentury CzechInvest. Dotaci až do výše pěti milionů korun mohou získat české malé, střední i velké podniky, které splní podmínky a budou mít uzavřenou smlouvu s partnerem sídlícím mimo Evropskou unii. více »

30dub

2013

Vyhlášení výběrového řízení na zaměstnance OK4Inovace

Vyhlášení výběrového řízení na zaměstnance OK4Inovace více »

26dub

2013

Vláda schválila návrh na podporu technických oborů

Vláda na svém středečním jednání dne 24. dubna 2013 schválila návrh poslanců ODS na podporu technických oborů vycházející z výsledků jednání Ministerstva průmyslu a obchodu (MPO) se zástupci Hospodářské komory (HK ČR), Svazu průmyslu a dopravy (SP ČR) a Fóra průmyslu a vysokých škol. více »

18dub

2013

Šestý ročník soutěže Vodafone Nápad roku

Zájemci o podnikání se opět utkají o milionové investice více »

14dub

2013

Olomoucký kraj schválil poskytnutí 44 inovačních voucherů

Seznam úspěšných žadatelů schválila ve čtvrtek 11. dubna Rada Olomouckého kraje. více »

11dub

2013

Zlínský kraj schválil poskytnutí 45 inovačních voucherů

Rada Olomouckého kraje bude schvalovat žádosti 18.4.2013. více »

10dub

2013

CzechEkoSystem nabídne začínajícím podnikatelům 128 milionů korun

Druhá výzva projektu CzechEkoSystem agentury CzechInvest jim nabízí celkem 128 milionů korun. více »

10dub

2013

Druhý ročník soutěže "V Olomouckém kraji jsem doma. A vždycky budu!" zná své vítěze

Esejistické soutěže se v letošním ročníku zúčastnilo 126 středoškoláků z 18 středních škol. více »

10dub

2013

O soutěž Podnikavá hlava je zájem

Soutěž o nejlepší podnikatelský záměr Podnikavá hlava, kterou již čtvrtým rokem vyhlásil Vědeckotechnický park Univerzity Palackého, má uzávěrku přihlášek 18. dubna. více »

26bře

2013

Příjem žádostí o Specializované inovační stipendium Olomouckého kraje otevřen

Olomoucký kraj vyhlašuje podruhé výzvu k předkládání žádostí o poskytnutí Specializovaného inovačního stipendia Olomouckého kraje pro akademický rok 2013/2014. více »

20bře

2013

Význam nanotechnologií v regionu roste

OK4Inovace pořádalo 19. 3. 2013 čtvrté fórum, tentokrát zaměřené na oblasti nanotechnologie a nové materiály. více »

15bře

2013

Rozvoj inovací brzdí nedostatečná spolupráce

V souladu s inovační strategií české vlády a hlavními výsledky Globálního inovačního barometru GE se dne 5. března 2013 v Americké obchodní komoře (AmCham) konala diskuse u kulatého stolu, jejímž cílem bylo představit inovace jako strategickou prioritu v podnikání a společně se zamyslet nad možnostmi, jak prostřednictvím spolupráce zvýšit roli České republiky a celého regionu CEE v oblasti inovací. více »

6bře

2013

Seminář k Operačnímu programu Podnikání a inovace

Ministerstvo průmyslu a obchodu spolu s agenturou CzechInvest pořádá pro žadatele a příjemce dotace sérii seminářů na téma: výběrová řízení, žádosti o platbu, monitorovací zprávy, koheze a další. více »

1bře

2013

Inovativní firmou roku v rámci Festivalu Česká inovace je společnost Madeta

Syrovátkový nápoj Fitness pomohl společnosti Madeta k ocenění Inovativní firma ČR pro rok 2012. Ta byla vyhlášena v rámci druhého ročníku Festivalu Česká inovace, který se konal 27. února v Národní knihovně za účasti téměř 500 účastníků. Absolutním vítězem soutěže Česká inovace 2012 se stalo řešení společnosti Ella-CS, degradabilní jícnový stent s degradabilním potahem, který léčí pacienty s onemocněním jícnu. Iniciátorem a generálním partnerem projektu Česká inovace je společnost 3M Česko. více »

1bře

2013

Diskuzní fórum "Nanotechnologie a nové materiály"

19.3. se bude v Olomouci diskutovat o nanotechnologiích a nových materiálech více »

27úno

2013

Ministerstvo průmyslu a obchodu nabídne podnikatelům další 2,4 miliardy korun na zavádění inovací

Ministerstvo průmyslu a obchodu vyhlásilo druhé pokračování čtvrté výzvy programu Inovace – inovační projekt, který je součástí Operačního programu Podnikání a inovace. více »

19úno

2013

Kam směřuje genetika?

Science Cafe s profesorem Pačesem v Olomouci více »

19úno

2013

Stipendia nadace Matsumae International Foundation

Postdoktorandská (příp. postgraduální) stipendia v Japonsku pro cca 20 zahraničních výzkumných pracovníků. více »

13úno

2013

Setkání významných představitelů regionu na téma Podpora zaměstnanosti regionu

"Mezioborové studium pro potřeby regionu" je - jako jeden z inovačních nástrojů OK - realizovano díky podpoře Olomouckého kraje v rámci RIS OK. V rámci tohoto mezioborového studia se konají kurzy Malé a střední podniky v tržním prostředí. Zvyšování konkurenceschopnosti a management inovací. více »

13úno

2013

OK4Inovace nabízí stáž

OK4Inovace je poskytovatelem stáží v rámci projektu „Stáže ve firmách – vzdělávání praxí“. Aktuálně nabízíme stáže na pozici „Asistentka, recepční“. více »

7úno

2013

Podnikatelem roku Olomouckého kraje je výrobce obytných kontejnerů

Podnikatelem roku 2012 v Olomouckém kraji je ředitel společnosti Česko-slezská výrobní Josef Žáček více »

7úno

2013

Horizont 2020: Investice ve výši 80 miliard EUR pro výzkum a inovace

Evropská komise představila program HORIZON 2020, nový rámec pro financování evropského výzkumu, vývoje a inovací v období let 2014–2020. více »

7úno

2013

V Olomouckém kraji jsem doma. A vždycky budu!

Moravská vysoká škola Olomouc organizuje 2. ročník esejistické soutěže „V Olomouckém kraji jsem doma. A vždycky budu!". Hlavním partnerem soutěže je sdružení OK4Inovace. Mediálními partnery jsou Deníky Olomouckého kraje a Rádio Haná. více »

29led

2013

Komise hledá řadu odborných poradců

Komise hledá řadu odborných poradců pro přípravu výzev programu HORIZON 2020. více »

29led

2013

On-line průzkum k tématům workshopů o Seed fondu

Ministerstvo průmyslu a obchodu připravilo on-line průzkum k tématům workshopů o Seed fondu. Využijte příležitosti a zúčastněte se tohoto průzkumu. více »

28led

2013

Inovační vouchery v Olomouckém kraji - příjem žádostí zahájen!

Do 15.2.2013 mají podnikatelé se sídlem nebo provozovnou v Olomouckém kraji šanci požádat o inovační voucher. více »

23led

2013

302 špičkových vědců získá od EU 680 milionů eur. Je mezi nimi jeden z ČR

Evropská rada pro výzkum (ERV) udělila 302 předním výzkumným pracovníkům v 24 různých zemích z celé Evropy 680 milionů EUR. více »

23led

2013

Veřejná konzultace o ochraně know-how v podnicích a ve výzkumu

Cílem je shromáždit názory týkající ochrany know-how v oblasti obchodu a výzkumu v EU. více »

18led

2013

Podnikavá hlava - soutěž o nejlepší podnikatelský záměr

IV. ročník soutěže o nejlepší podnikatelský záměr, který není realizovaný déle jak rok, kterou vyhlašuje Vědeckotechnický park Univerzity Palackého v Olomouci. Uzávěrka soutěžních příspěvků je 18.4.2013. více »

18led

2013

Pozvánka k účasti v inovační soutěži Evropského patentového úřadu

U příležitosti 40. výročí Evropské patentové úmluvy pořádá Evropský patentový úřad inovační soutěž, která dává studentům členských států Evropské patentové organizace příležitost prozkoumat bohatství patentových dokumentů a navrhnout nová technická řešení s důrazem na zelené technologie a udržitelný rozvoj. více »

15led

2013

Podnikatelé mohou žádat o inovační voucher

Podnikatelé mohou žádat o inovační voucher Olomouckého kraje do 15.2.2013 více »

14led

2013

CzechAccelerator 2011-2014

Pozvánka na seminář zdarma v Hradci Králové k tématu CzechAccelerator 2011-2014. více »

8led

2013

Koncepce podpory MSP schválena

Bylo vytipováno 50 opatření, ve kterých se zaměřuje MPO především na podporu inovačního podnikání a také podporu rozvoje klíčových dovedností a finanční gramotnosti podnikatelů. více »

3led

2013

Inovační vouchery v Olomouckém kraji - příjem žádostí od 14.1. 2013

Vyhlášení výzvy k předkládání žádostí se blíží! více »

20pro

2012

PF 2013

PF 2013 přeje OK4Inovace více »

18pro

2012

Máte nápad? Vyhrajte stipendium NASA v Silicon Valley

Máte v hlavě nápad na zajímavou technologii, která by zlepšila život alespoň milionu lidí ve vašem regionu? Nebo už na této technologii reálně pracujete? Přihlaste ji do soutěže Global Impact Competition a vyhrajte stipendium v Silicon Valley v hodnotě 25 tisíc dolarů, vyzývá NASA. Soutěž organizuje Singularity University, mezi jejíž zakladatele se řadí právě NASA, přihlásit se mohou lidé ze střední a východní Evropy i Turecka. Partnerem soutěže pro Českou republiku je JIC (Jihomoravské inovační centrum). více »

18pro

2012

Parlament schválil unijní pravidla pro jednotný patent

Evropští vynálezci se konečně brzy dočkají jednotného patentu. Po více než třiceti letech diskusí sníží nový režim náklady na patenty v EU až o 80 %, což je učiní konkurenceschopnějšími vůči USA a Japonsku. Poslanci snížili náklady pro malé firmy a upravili režim jejich potřebám. Parlament na prosincovém plenárním zasedání ve Štrasburku schválil kompromisní dohodu s Radou. více »

11pro

2012

Pozvánka na konferenci: Podpora mezinárodní technologické a výzkumné spolupráce se zeměmi mimo EU

Pozvánka na konferenci: Podpora mezinárodní technologické a výzkumné spolupráce se zeměmi mimo EU více »

5pro

2012

Seminář „Inovační vouchery v Olomouckém kraji“ nabídnul podnikatelům spolupráci s vysokými školami

Inovační vouchery v Olomouckém kraji - vstupenka do světa dobrých nápadů více »

4pro

2012

Nejlépe řídí své inovace v Česku společnosti LINET a COMTES FHT

Dne 30. listopadu 2012 byly v pražské Národní technické knihovně vyhlášeny výsledky soutěže v řízení inovací „Best Innovator 2012“. více »

29lis

2012

V Olomouci vznikne Národní biomedicínský a biotechnologický park

V Olomouci vznikne Národní biomedicínský a biotechnologický park více »

23lis

2012

Univerzita Palackého slavnostně otevře nové prostory

Univerzita Palackého v Olomouci otevře ve středu 28. listopadu 2012 dvě nové budovy Lékařské fakulty v areálu Fakultní nemocnice. Společně se slavnostním otevřením univerzita připravila také doprovodný program více »

22lis

2012

Inovativní produkty a služby podpoří český stát v projektu CzechAccelerator 2011 – 2014

Patříte mezi start-upy, které vyvíjejí inovativní produkty či služby? Prezentujte je ve špičkových zahraničních technologických inkubátorech díky projektu CzechAccelerator 2011 – 2014 agentury CzechInvest! více »

19lis

2012

Inovační vouchery v Olomouckém kraji

Inovační vouchery - vstupenka do světa dobrých nápadů více »

15lis

2012

Inovace 2012

Asociace inovačního podnikání ČR ve spolupráci se svými členy a partnery Vás zvou na Inovace 2012 – Týden výzkumu, vývoje a inovací v ČR, který proběhne ve dnech od 4. do 7. prosince 2012 v Praze a dalších místech ČR. více »

8lis

2012

Inovační fórum pro malé a střední podniky

Hotel Flora Olomouc, 15.11.2012 více »

8lis

2012

Soutěž Česká inovace

Dejte šanci své inovaci více »

5lis

2012

Fórum potvrdilo význam biotechnologií, potravinářství a zemědělství v regionu

OK4Inovace pořádalo 2.11.2012 třetí fórum, tentokrát zaměřené na oblasti biotechnologie, potravinářství, zemědělství. více »

30říj

2012

Konference Věda v Olomouci

Regionální centrum pokročilých technologií a materiálů ve spolupráci s Centrem regionu Haná pro biotechnologický a zemědělský výzkum, BIOMEDREG-ÚMTM, agenturou CzechInvest a Krajskou hospodářskou komorou Olomouckého kraje pořádá 27.11. konferenci, jejíž náplní bude prezentace VaVpI center působících na Univerzitě Palackého v Olomouci. více »

26říj

2012

S Andrejem Babišem o biotechnologiích, potravinářství a zemědělství

Přijďte 2. 11. debatovat s Andrejem Babišem a dalších osobnostech o biotechnologiích, potravinářství a zemědělství. více »

8říj

2012

Pozvánka na seminář "Od slov k činům"

Olomoucký klastr inovací pořádá dne 15.10. v Regionálním centru Olomouc seminář "Od slov k činům". více »

27zař

2012

S Mirkem Topolánkem o energetice

Přijďte 19.10. debatovat s Mirkem Topolánkem, předsedou výkonné rady Teplárenského sdružení ČR, a dalšími osobnostmi. více »

25zař

2012

Noc vědců 2012

28. září 2012 oslaví svůj svátek nejen všichni Václavové (více či méně svatí), ale také věda, respektive její nositelé. Právě čtvrtý zářijový pátek patří již tradičně Noci vědců, největší jednorázové celoevropské akci na podporu vědy a techniky. více »

19zař

2012

Sdružení OK4Inovace se rozšířilo o dva nové členy

Sdružení OK4Inovace se rozšířilo o města Přerov a Prostějov. více »

19zař

2012

Startup Fest

Od 24. do 30. září v Praze, Brně, Olomouci a Hradci Králové. více »

17zař

2012

Program INOSTART - úvěry na inovace se zárukou

Od 10. září 2012 přijímá Českomoravská záruční a rozvojová banka žádosti o zvýhodněné záruky k úvěrům, které poskytuje Česká spořitelna v Programu INOSTART. Program byl připraven Ministerstvem obchodu ČR na základě Rámcové dohody mezi vládou České republiky a Švýcarskou federální radou. více »

7zař

2012

Olomoucký kraj poskytne absolventům vysokých škol specializovaná stipendia pro studium v zahraničí

Olomoucký kraj poskytne absolventům vysokých škol specializovaná stipendia pro studium v zahraničí více »

6zař

2012

Podnikatelé mohou již po třinácté soutěžit o titul Podnikatel roku

Do kategorie Technologický podnikatel roku se mohou přihlásit podnikatelé, jejichž společnosti technologie vytváří nebo inovativním způsobem využívají. více »

31srp

2012

Olomoucký kraj představil v Portugalsku své inovační procesy

Zástupci kraje v čele s náměstkyní hejtmana Yvonou Kubjátovou vystoupili minulý týden s prezentací na letní škole Shromáždění evropských regionů v Portugalsku. Desítkám posluchačů z evropských zemí přiblížili kreativní přístup Olomouckého kraje k inovacím. více »

28srp

2012

Představení projektu "Stáže ve firmách - vzdělávání praxí"

13.9.2012: Představení projektu "Stáže ve firmách - vzdělávání praxí" více »

27srp

2012

Pozvánka na seminář agentury CzechInvest: Práva k duševnímu vlastnictví

Práva k duševnímu vlastnictví, 12.9.2012 Olomouc více »

16srp

2012

Inovační potenciál ČR

Asociace inovačního podnikání ČR a CzechInno Vás srdečně zvou v rámci projektu InnoNet na seminář Inovační potenciál ČR, který se uskuteční ve středu 5. září 2012 od 10:00 v Praze. více »

16srp

2012

Dotační možnosti v oblasti výzkumu a vývoje

V letošním roce budou mít podnikatelé jednu z posledních šancí využít různé typy podpory na výzkum, vývoj a inovace. Jaké aktivity a z kterých zdrojů mohou být financovány se dozvíte na odborném semináři Dotační možnosti v oblasti výzkumu a vývoje, který proběhne 4. 9. 2012. více »

10srp

2012

BEST INNOVATOR - A.T. Kearney hledá společnost s nejlepším řízením inovací

BEST INNOVATOR - A.T. Kearney hledá společnost s nejlepším řízením inovací více »

9srp

2012

Výzva k přihlášení nominací na cenu Evropský vynálezce roku 2013

Evropský patentový úřad sděluje, že do 11. října 2012 lze navrhovat kandidáty na cenu Evropský vynálezce roku 2013. více »

1srp

2012

CzechAccelerator 2011-2014

CzechInvest zve na odborný seminář do Ostravy, 14.8.2012 více »

17čvc

2012

Soutěž „Ocenění Českých Podnikatelek" hodnotí i inovativní řešení

Prestižní soutěž „Ocenění Českých Podnikatelek – OCP“, založená společnostmi Mazars Audit a Agenturou Helas, se stala významným činitelem, jejíž cílem je odměnit, podpořit a zviditelnit malé, střední a velké podniky v České republice, které byly založeny ženami. více »

13čvc

2012

Analýza absorpční kapacity potenciálních příjemců rizikového kapitálu

26. 6. 2012 | Zdroj: Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) více »

10čvc

2012

Olomoucký kraj vyzývá ke spolupráci na projektu „Inovační vouchery v Olomouckém kraji“ všechny vysoké školy z ČR

Olomoucký kraj vyzývá ke spolupráci na pilotním projektu „Inovační vouchery v Olomouckém kraji“ všechny vysoké školy z České republiky. více »

9čvc

2012

Pozvánka: Jak dosáhnout globálního úspěchu Vašeho projektu

Jedná se o živý vstup z Boulderu, Colorado – domova nejlepšího startup akcelerátoru na světě – TechStars. více »

4čvc

2012

Cena Inovace roku

Asociace inovačního podnikání České republiky vyhlašuje pravidelně od roku 1996 prestižní soutěž o Cenu Inovace roku. V rámci soutěže jsou hodnoceny nejkvalitnější inovační produkty přihlašovatelů se sídlem v České republice. více »

4čvc

2012

Brokerage Event v Moravskoslezském kraji

Agentura pro regionální rozvoj, a.s. a Moravskoslezský automobilový klastr, o.s. si Vás dovolují pozvat na letošní Brokerage Event na téma Elektromobilita a další alternativy ekologické dopravy v městských aglomeracích. Datum konání: 19. září 2012 Místo konání: Hotel Imperial Ostrava více »

2čvc

2012

CzechAccelerator - vyhlášení IV. výzvy

CzechInvest vyhlásil IV. výzvu programu CzechAccelerator více »

29čer

2012

Výzva v rámci Programu pro konkurenceschopnost a inovace: Eko-inovace

Eko-inovace (Eco-Innovation) - program podpory inovačních výrobků, služeb a technologií, které přispívají k lepšímu využití přírodních zdrojů a snižují ekologickou zátěž ŽP v Evropě. Cílem je překlenout mezeru (gap) mezi výzkumem a trhem. Za eko-inovace se považují všechny formy inovací, které snižují dopad na ŽP a/nebo optimalizují využívání energetických nebo přírodních zdrojů. více »

26čer

2012

Výzva pro předkládání projektů CEI prodloužena

Upozorňujeme na výzvu sekretariátu Středoevropské iniciativy (CEI) k předkládání projektů na rok 2013 spolufinancovaných z Fondu spolupráce CEI. více »

22čer

2012

Přírodovědný jarmark 2012

Pokud se tedy chcete dozvědět něco nového z oblasti přírodních věd, vyzkoušet si nejrůznější pokusy či jen strávit nevšední den na akademické půdě, jste srdečně zváni. více »

22čer

2012

Vítězové soutěže obědvali s hejtmanem a primátorem

Ve čtvrtek 21. 6. 2012 se hejtman Olomouckého kraje Martin Tesařík a primátor statutárního města Olomouc Martin Novotný setkali s vítězi soutěže studentů středních škol "V Olomouckém kraji jsem doma. A vždycky budu!". více »

4čer

2012

Informační a komunikační technologie (ICT) otevřely sérii diskuzí o inovacích v Olomouckém kraji

Informační a komunikační technologie (ICT) otevřely sérii diskuzí o inovacích v Olomouckém kraji více »

Členové sdružení ok4inovace
© ESMEDIA a.s.