Novinky pro vaše inovace

Aktuální články

12čvc

2018

Karel Havlíček: Odvracíme průšvih, který hrozil podpoře výzkumu ve firmách

Mnohaleté spory ohledně daňových odpočtů na výzkum, vývoj a inovace by měly být u konce. Tato forma podpory výzkumu, která bude hrát do budoucna stále důležitější roli, by si tak mohla opět získat důvěru inovativních firem. O dohodnutých kompromisech mluví Karel Havlíček v následujícím rozhovoru s Janem Žižkou. více »

26dub

2018

Seminář k rámcovým programům EU na podporu výzkumu a inovací

Ve čtvrtek 26. dubna se uskuteční seminář k rámcovým programům EU na podporu výzkumu a inovací, který pořádá Olomoucký kraj ve spolupráci s Ministerstvem průmyslu a obchodu. Seminář se proběhne v kongresovém sále budovy Krajského úřadu Olomouckého kraje (2. podlaží), Jeremenkova 40a, 779 11 Olomouc. více »

16dub

2018

Workshop Cesta k legálnímu monopolu aneb patent jako výhoda businessu

Umíš něco, co jiní neumí? Přijď na prakticky zaměřenou přednášku o tom, jak chránit Tvůj business před konkurencí. Nahlédni do světa patentů, ochranných známek a design patentů. více »

26úno

2018

Univerzita Palackého hledá podnikavé hlavy, již podeváté pomůže začínajícím podnikatelům s rozjezdem firmy

Nové kontakty, zkušenosti, zpětnou vazbu od mentorů, 80 tisíc korun do startu podnikání a potenciál získání investice. K tomu kancelář na rok zdarma. To vše si pro vítěze devátého ročníku soutěže Podnikavá hlava připravil Vědeckotechnický park Univerzity Palackého v Olomouci. Soutěžící z řad úplných začátečníků i zkušených podnikatelů mohou své originální nápady přihlašovat od 1. března. více »

13úno

2018

Aktuální a připravované dotace na rozvoj firem

Upozorňujeme na dotační programy OP PIK na inovace a další formy rozvoje firem. více »

7úno

2018

JIC 120“ Vesmírné technologie pro aplikace do běžného života

Cílem akce je představit možnosti využití vesmírných technologií pro nevesmírné aplikace a objevit tak zcela nové příležitosti pro rozvoj Vaší firmy či spolupráci na výzkumných projektech. více »

22led

2018

Vstup na nové zahraniční trhy – Konzultační den zaměřený na program Marketing (OP PIK) a podporu exportu

Konzultační den, kdy budou podnikatelé moci prodiskutovat své záměry nejen v souvislosti s chystanou výzvou na program Marketing (OP PIK), ale také v rámci širší možnosti podpory podnikání, zejména exportu více »

16lis

2017

Spolupráce mezi akademickým, soukromým a veřejným sektorem v oblasti obranného průmyslu

Roucek Partners s.r.o. ve spolupráci s Českým vysokým učením technickým v Praze, Univerzitou obrany v Brně a Výborem pro zahraniční věci, obranu a bezpečnost Senátu Parlamentu ČR pořádá konferenci na téma SPOLUPRÁCE MEZI AKADEMICKÝM, SOUKROMÝM A VEŘEJNÝM SEKTOREM V OBLASTI OBRANNÉHO PRŮMYSLU více »

18říj

2017

Ochrana práv duševního vlastnictví a podpora průmyslového designu

Regionální kancelář CzechInvest pro Olomoucký kraj si Vás dovoluje pozvat na seminář s názvem Ochrana práv duševního vlastnictví a podpora průmyslového designu aneb Jak využít tyto možnosti ke kreativnímu rozvoji Vašeho podnikání. více »

18zař

2017

Soutěž EY Podnikatel roku 2017 Olomouckého kraje hledá svého vítěze

Společnost EY pod záštitou hejtmana Olomouckého kraje Ladislava Oklešťka a ve spolupráci s Olomouckým krajem vyhlašuje již dvanáctý ročník soutěže EY Podnikatel roku Olomouckého kraje. Do soutěže EY Podnikatel roku může být nominován podnikatel – fyzická osoba, vlastník nebo spoluvlastník obchodní společnosti, který má rozhodující vliv na její řízení a který aktivně působí v jejím vedení. Daná společnost musí existovat nejméně dva roky a mít alespoň osm stálých zaměstnanců. více »

11zař

2017

SME Instrument workshop: Jak připravit úspěšný projektový návrh

Horizon2020 - SME Instrument program podporuje malé a střední podniky, které chtějí posunout své inovativní nápady a proměnit je v nové produkty a služby. Chcete být další českou firmou, která v programu uspěje a získá prestižní grant? JIC Vás zve na další workshop SME Instrument 19. září, kde se od zkušených expertů dozvíte, jak připravit úspěšný projektový návrh. Po skončení budete mít možnost prokonzultovat svůj návrh s hodnotiteli. více »

28dub

2017

Vyhlášen dotační program Asistence v rámci projektu Smart Akcelerátor Olomouckého kraje

Zastupitelstvo Olomouckého kraje na svém zasedání dne 24. 4. 2017 schválilo vyhlášení dotačního programu Asistence v rámci projektu Smart Akcelerátor Olomouckého kraje zaměřeného na podporu přípravy tzv. strategických intervencí (projektů), které jsou v souladu s tzv. RIS3 strategií Olomouckého kraje (Krajská příloha k Národní výzkumné a inovační strategii pro inteligentní specializaci České republiky) a přispívají k naplňování cílů této strategie. Tento dotační program byl vyhlášen dne 27. 4. 2017. více »

17úno

2017

Jak podat žádost o dotaci v ITI

Statutární město Olomouc zveřejnilo na webových stránkách ITI OA návod pro podnikatele, jakým způsobem podat žádost v ITI. více »

8úno

2017

SME Instrument workshop - možnost dotace do 2,5 mil. eur

Pro zájemce o využití dotačního programu SME Instrument, o nějž malé a střední podniky s excelentními inovačními záměry mohou žádat přímo v Bruselu, pořádá Jihomoravské inovační centrum (JIC) workshop se zajímavými řečníky. Ti pomohou firmám zvýšit jejich šance na úspěšnost žádosti. Workshop se bude konat dne 22. března 2017 v Brně. více »

1úno

2017

Soutěž Podnikavá hlava

Univerzita Palackého hledá podnikavé hlavy, již poosmé pomůže začínajícím podnikatelům s rozjezdem firmy. Nové kontakty, zkušenosti, zpětnou vazbu od mentorů, 80 tisíc korun do startu podnikání a potenciál získání investice. K tomu kancelář na rok zdarma. více »

23lis

2016

Seznamte se s ITI, ve hře je více než 4,5 mld. Kč, a dalšími zajímavými dotačními možnostmi

Magistrát města Olomouce ve spolupráci s Okresní hospodářskou komorou připravili tematický seminář o integrovaných teritoriálních investicích Olomoucké aglomerace (ITI) a využití dotačních možností pro podnikatele. více »

26říj

2016

Byla vyhlášena dotační výzva OP PIK - Partnerství znalostního transferu

Ministerstvo průmyslu a obchodu jako Řídící orgán Operačního programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost (OPPIK) vyhlásilo dne 24. 10. 2016 Výzvu II k dotačnímu programu Partnerství znalostního transferu. více »

21říj

2016

Networkingová akce JIC na téma IoT, Big Data a Security

JIC pořádá akci ve spolupráci s partnery z Vídně a Bratislavy. Jde o networkingovou akci v oblasti ICT konkrétně na téma IoT, Big Data a Security. Akce se bude konat 22.11.2016 ve Vídni. Účastníci budou mít možnost navázat spolupráci s firmami z regionu střední Evropy, případně se zapojit do společných projektů a rovněž diskutovat s experty u tematických stolů. více »

20říj

2016

Seminář JIC: Čerpejte podporu z programů Inter-Eureka and Eurostars 2

JIC organizuje seminář na programy Inter-Eureka a Eurostars 2, které podporují inovativní malé a střední podniky spolu s jejich zahraničními partnery financováním jejich společných inovačních projektů s cílem převést inovativní myšlenky do skutečných výrobků, technologií či služeb. více »

3říj

2016

ČINopříběh pro Vaši inspriraci - Tomáš Turek: Chceme tvořit užitečné technologie, které lidem nekradou čas

Inovativní zabezpečovací systém domácností vyvinul pražský startup Angee. Po měsících řady omylů, hledání cest ze slepých uliček a tvrdé práce dnes stojí na prahu globální expanze. více »

23zař

2016

ČINopříběh pro Vaši inspriraci - Libor Musil: I kdybych třeba čistil záchody, dělal bych to s vášní

Zakladatel a šéf jedné z nejúspěšnějších a nejinovativnějších světových firem v oblasti mobilních příček stavebního byznysu Liko-S předává v inspirativním rozhovoru pro Českou inovaci svůj osvědčený recept na to, jak se stát nadšeným inovátorem a prosperujícím podnikatelem. více »

8zař

2016

ČINopříběh pro Vaši inspriraci - Aleš Hamáček a Jan Řeboun: Ve výzkumu se nesmíte bát říkat i zdánlivé hlouposti

Vědci z plzeňské Západočeské univerzity stojí za mimořádně praktickým objevem. Díky systému, který umožňuje šetrně zlikvidovat nežádoucí mikroorganizmy v procesních kapalinách, už nebude nutné např. při obsluze obráběcích strojů používat biocidy, které mohou způsobovat ekzémy, astma či další vážné zdravotní potíže. více »

8zař

2016

Byl spuštěn portál VědaVýzkum.cz

Dne 1. 9. 2016 byl spuštěn informační portál Vědavýzkum.cz, jehož cílem je uveřejňovat relevantní, přehledné a aktuální informace o výzkumu, vývoji a inovacích a navazujících oblastech (ochrana duševního vlastnictví, transfer technologií a znalostí, komercializace, spolupráce s aplikační sférou atd.) pro nejširší cílovou skupinu. Jeho mottem je: Nezávislé informace o vědě a výzkumu. více »

5zař

2016

ČINopříběh pro Vaši inspriraci - Michael Repetný: Zpětná vazba je nástroj k nezaplacení

Nástroj, který umí v milionech návštěv klientů na webu najít „zlato", vyvinul český start-up Zeerat. O tom, jak překonat řadu počátečních obtíží a naplnit globální ambice jsme si povídali se zakladatelem projektu Michaelem Repetným. více »

24srp

2016

ČINopříběh pro Vaši inspriraci - Rostislav Vocilka: Úspěšný inovátor nesmí zapomínat na obchod

Ředitel společnosti Flowmon Networks se před několika lety rozhodl čelit zajímavé výzvě: byl najat firmou UNIS, aby podle přesných pravidel postavil technologický start-up. Jak se mu to podařilo a v čem vidí hlavní faktory úspěchu? více »

18srp

2016

SME Instrument workshop - možnost dotace do 2,5 mil. eur

Pro zájemce o využití dotačního programu SME Instrument, o nějž malé a střední podniky s excelentními inovačními záměry mohou žádat přímo v Bruselu, pořádá Jihomoravské inovační centrum (JIC) workshop se zajímavými řečníky. Ti pomohou firmám zvýšit jejich šance na úspěšnost žádosti. Workshop se bude konat dne 14. září 2016 v Brně. více »

9srp

2016

ČINopříběh pro Vaši inspriraci - Kateřina Vacková: Život po rakovině? Žádný můj den už není špatný

Studentka medicíny po zjištění závažné choroby vybudovala úspěšnou neziskovku Loono, která pomáhá zejména mladým lidem uvědomit si, že ten správný čas myslet na své zdraví je právě teď. Kromě toho při studiu pracuje jako projektová manažerka, jezdí na zahraniční stáže a dělá spoustu dalších věcí. Jak lze tohle všechno zvládat? více »

9srp

2016

Byla vyhlášena dotační výzva OP PIK - POTENCIÁL

Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) před několika dny zveřejnilo na webových stránkách CzechInvestu novou výzvu OP PIK pro malé, střední i velké firmy s výzkumnými, vývojovými a inovačními záměry - POTENCIÁL - VÝZVA II. více »

20čvc

2016

ČINopříběh pro Vaši inspriraci - Jakub Stránský: Stavíte startup? Klíčové je definovat problém, který chcete řešit

Ve spolupráci s o.p.s. Česká inovace Vám přinášíme další díl seriálu o inspirujících příbězích českých inovátorů a zakladatelů start-up firem - ČINopříběh. více »

4čvc

2016

ČINopříběh pro Vaši inspriraci - Michael Londesborough: ... a najednou jsem uviděl to nádherné modré světlo

Ve spolupráci s o.p.s. Česká inovace Vám přinášíme další díl seriálu o inspirujících příbězích českých inovátorů a zakladatelů start-up firem - ČINopříběh. více »

28čer

2016

ČINopříběh pro Vaši inspriraci - Lubomír Dvořák: Jak dokonale vystihnout poptávku

Ve spolupráci s o.p.s. Česká inovace Vám přinášíme další díl seriálu o inspirujících příbězích českých inovátorů a zakladatelů start-up firem - ČINopříběh. více »

21čer

2016

ČINopříběh pro Vaši inspriraci - Kate Pljaskovová: Vývoj technologického startupu je úžasná jízda

Ve spolupráci s o.p.s. Česká inovace Vám přinášíme seriál o inspirujících příbězích českých inovátorů a zakladatelů start-up firem - ČINopříběh. více »

1čer

2016

Aktuálně je spuštěn příjem žádostí o podporu k programu Inovační vouchery

Dne 31. 5. 2016 byla vyhlášena Výzva I v rámci programu Inovační vouchery. Cílem tohoto programu podpory je rozvoj komunikace a sdílení poznatků a know-how mezi podnikovou a výzkumnou sférou, které mohou podnikatelské subjekty využít pro zahájení či zintenzivnění vlastních inovačních aktivit. více »

17kvě

2016

Mýty a realita 3D tisku v průmyslovém použití

Vědeckotechnický park Univerzity Palackého v Olomouci pořádá prostřednictvím svého centra UPrint 3D odborný seminář na téma Mýty a realita 3D tisku v průmyslovém použití. více »

28dub

2016

Festival Česká inovace 2016

V pátek 6. května 2016 se v kině Lucerna odehraje již 5. ročník největšího setkání inovátorů v Česku – Festival Česká inovace 2016. Mezi hlavní hvězdy letošního programu patří profesor Milan Zelený, světově uznávaný česko-americký ekonom, a Rick Tumlinson, americký vizionář a propagátor osídlování sluneční soustavy. více »

14dub

2016

Soutěž Podnikavá hlava

Soutěž o nejlepší podnikatelský záměr Podnikavá hlava letos již pošesté vyhlásil Vědeckotechnický park Univerzity Palackého v Olomouci ve spolupráci s Olomouckým krajem a dalšími partnery. Smyslem soutěže je najít a odměnit nejlepší podnikatelské záměry. více »

16bře

2016

Program TAČR EPSILON - vyhlášení 2. veřejné soutěže!

Technologická agentura České republiky vyhlásila dne 15. března 2016 druhou veřejnou soutěž ve výzkumu a experimentálním vývoj pro Program na podporu aplikovaného výzkumu a experimentálního vývoje EPSILON. Soutěžní lhůta začíná dnem 16. 3. 2016 a končí dnem 27. 4. 2016. více »

12úno

2016

Hlavní závěry z projektu INKA - Mapování inovační kapacity ČR

Technologická agentura ČR (TAČR) zveřejnila zprávu shrnující hlavní výsledky z mapování inovační kapacity ČR. Terénní šetření mezi firmami probíhalo v rámci tohoto projektu v letech 2014 - 2015. V Olomouckém kraji bylo do realitace tohoto šetření zapojeno sdružení OK4inovace. více »

12říj

2015

Vláda dala zelenou návrhu MPO na vznik fondu na podporu startupů

Vláda na svém jednání dne 12. 10. 2015 schválila návrh MPO na změnu usnesení z roku 2011, které umožňovalo vznik fondu pro podporu začínajících podnikatelů. Nový Národní inovační fond (NIF) bude nástupcem původně zamýšleného Seed fondu. Současně s návrhem na změnu usnesení předložil ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek také studii proveditelnosti podpory kapitálových vstupů v České republice. V Národním inovačním fondu bude alokováno 50 milionů EUR, tedy více než 1 350 milionů korun na podporu startupů a komercializace výsledků výzkumu a vývoje. Fungovat by měl začít do roku 2017. více »

8říj

2015

Specializované exportní poradenství – konzultace

Krajská hospodářská komora Moravskoslezského kraje Vás zve na Specializované exportní poradenství – konzultace. Konzultace jsou určeny majitelům, ředitelům, obchodním a finančním ředitelům, obchodním a marketingovým zástupcům exportujících firem. více »

7zař

2015

Dotace na podporu inovací z nových výzev OP PIK

Jste inovující firma nebo výzkumná instituce? Brzy vyprší termíny, do nichž můžete podat žádost o dotaci z některých nových výzev programu OP PIK! Pro podporu Vašeho inovačního úsilí jsou vhodné zejména aktuální programy: Aplikace; Partnerství znalostního transferu; Technologie; Inovace - inovační projekt. více »

Členové sdružení ok4inovace
© ESMEDIA a.s.