Konference Inovace vzdělávání v Olomouckém kraji

Počet nezaměstnaných absolventů škol byl v Olomouckém kraji v říjnu nejvyšší od roku 2004, bylo jich 3 175. Na úřadu práce přitom svou poptávku po pracovnících inzerují v současnosti desítky firem, nabízené volné pozice však jen obtížně obsazují.

 

Ve středu, 27. listopadu 2013, se proto v Olomouci uskutečnila konference s názvem Inovace vzdělávání v Olomouckém kraji, která představila projekty k dlouhodobému řešení těchto problémů. Mezi přednášejícími mimo dalších vystoupili představitelé Olomouckého kraje i škol různých stupňů a jako zástupci zaměstnavatelů ředitelé firem M.K.R. PLUS a Koyo Bearings Česká republika.


Olomoucký kraj konferenci uspořádal ve spolupráci se sdružením OK4Inovace a Pedagogickou fakultou Univerzity Palackého v Olomouci. Cílem konference bylo představit připravovaná systémová opatření a projekty, ale také inspirovat a zapojit další partnery zejména z řad škol a firem. Konferenci navštívilo 60 účastníků, mezi něž patřili představitelé Olomouckého kraje, statutárního města Olomouc, ředitelé škol, jednatelé významných firem či zástupci podnikatelských svazů a komor.

 

Videozáznam z konference můžete shlédnout zde:

http://www.youtube.com/watch?v=LK9spVdbu0I


Dokumenty ke stažení

.pdf Program konference
.pdf Tisková zpráva o konferenci
.pdf Inovace a vzdělávání v Olomouckém kraji - Ing. Symerský
.pdf Podpora tech. a přír. vzdělávání v Olomouckém kraji - Mgr. Gajdůšek
.pdf Pracovní skupina pro vzdělávání, připr. nástroje - doc. Marešová
.pdf Popularizace vědy na PřF UPOL - prof. Ševčík
.pdf Dá se rozvíjet podnikavost v dětech na ZŠ? - Mgr. Hrachovcová
.pdf Firmy VS. nebo A škola - Ing. Hartmann
.pdf Technické vzdělávání v Olomouckém kraji - Novák, MBA


Členové sdružení ok4inovace
© ESMEDIA a.s.